Poznaj męską psychikę!


Wielu kobietom wydaje się, że mężczyźnie nie zależy na budowaniu związku, który pełen będzie romantyzmu. To nieprawda, podstawową potrzebą każdego człowieka jest to aby kochać i być kochanym, dotyczy to również mężczyzn. Jednak cechy osobowości i fizyczne różnice powodują, że kobiety i mężczyźni inaczej postrzegają miłość i romantyzm. To samo można powiedzieć w odniesieniu do różnych sposobów, według których mężczyźni i kobiety okazują swoje uczucia. Ucząc się i próbując zrozumieć te różnice można znacznie wzbogacić relacje z partnerem.
 
Reklama - serwis samochodowy w Łodzi - odwiedź teraz

Tajniki udanego związku - pobierz darmowy fragment

 

Jak zrozumieć faceta? 

  1. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że mężczyźni mówią zazwyczaj to co w danym momencie czują. Nie musisz zastanawiać się co mężczyzna chce Ci w danym momencie przekazać, on mówi Ci to wprost. Pierwszym sposobem na poprawienie relacji z partnerem jest mówienie tego co masz na myśli wprost tak, aby partner nie musiał się tego domyślać. Jeśli zaczynasz z kimś randkować, nie znasz tej osoby, nie wiesz jak on zinterpretuje to co chcesz mu „ukradkiem” przekazać. Bucie bezpośrednim jest w tym przypadku znacznie lepszym posunięciem.
  2. Bądź uczciwa i dziel się swoją opinią na różne tematy. Kobiety myślą, że mężczyźni chcą kobiet, które zawsze będą się z nimi zgadzać. Bardziej prawdopodobna jest jednak przeciwność tego stwierdzenia. Mężczyźni są bardziej podekscytowani kontaktem z kobietą, która ma własne zdanie. Jak umówisz się z mężczyzną zamów swoje ulubione danie, powiedz jakiej drużynie bardziej kibicujesz. Takie zachowanie spowoduje, że będziesz dla mężczyzny atrakcyjniejsza i bardziej przykujesz jego uwagę.
  3. Komunikacja. Kobietom wydaje się, że faceci nie słuchają tego co się do nich mówi. Problem polega na tym, że kobiety nie mówią wprost tego czego oczekują od mężczyzny, a ten najzwyczajniej w świecie nie wie o co jej chodzi. Mów do faceta jak do małego dziecka, jasno i rzeczowo o co Ci chodzi. Większość mężczyzn będzie zachwycona, że może coś dla Ciebie zrobić. 
  4. Nie rezygnuj ze swojego życia. Początkowo facet zaangażowany w nowy związek chce spędzać cały wolny czas ze swoją wybranką. Z czasem jednak jeśli kobieta mu się za bardzo podporządkuje, zrezygnuje z tego co jej do tej pory sprawiało przyjemność, nie będzie już dla mężczyzny taka ekscytująca jak na początku. Pozwól facetowi walczyć o siebie przez cały czas trwania waszego związku. 
  5. Mów facetowi komplementy (oczywiście prawdziwe). Jeżeli mężczyzna słyszy od kobiety komplement, zainteresowanie tą kobietą wzrasta drastycznie. Podpytaj faceta o intersujące rzeczy, którymi się zajmuje (praca, hobby) i powiedz, że Ci się to bardzo podoba. Faceci są szczególnie wrażliwi na swoją tężyznę fizyczną oraz swoją pracę. 
Czasem zrozumienie faceta może być dla Ciebie jak stresująca podróż. Jednak budowanie pozytywnych relacji wymaga pracy oraz wzajemnego zrozumienia. Powyżej zaprezentowano tylko kilka zasad, które pomogą Ci „nawiązać współpracę” ze swoim partnerem. Jeśli chcesz poznać ich znacznie więcej oraz dogłębnie poznać męskie ego sięgnij po bestseller Piotra Pogodzińskiego pt. „Tajniki udanego związku”. Kliknij na link lub poniższy obrazek aby przeczytać dokładny opis.

Tajniki udanego związku - Spis treści poradnikaOd tego co wiesz zależeć będzie jakość Twojego życia!

  
Masz problemy ze stresem? Zobacz także Sposoby na stres - poradnik Rafała kołodzieja.